Aktualności Aktualności

250 kg baterii z okazji "Święta Drzewa"

400 sadzonek drzew leśnych trafiło w ręce uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Czemiernikach.

"(...)To już kolejna odsłona obchodów "Święta Drzewa" w naszej szkole - mówi Anna Witek-Kondrat, organizator akcji i nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Czemiernikach - Podsumowując tegoroczną akcję, udało nam się zebrać 250kg baterii i posadzić 400 drzew, które będą wspaniałą pamiątką tego święta. Należy pamiętać, że program ,,Święto Drzewa" to nie tylko wymierne korzyści dla środowiska przyrodniczego człowieka, estetyki otoczenia, ale również doskonała okazja do krzewienia wiedzy ekologicznej (...) Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja ,,Święta Drzewa" wejdzie na stałe do kalendarza naszej szkoły, a każdy uczeń na zawsze zapamięta co należy robić ze zużytymi bateriami.".

Nadleśnictwo Lubartów jako współorganizator zbiórki baterii przekazał 400 sadzonek sosny zwyczajnej dla uczestników akcji. Wspólna inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na zagospodarowanie odpadów szkodliwych i kształtowanie postaw proekologicznych. 

Akcję zorganizowano dzięki uczniom Koła Przyrody działającego przy Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Czemiernikach, pod opieką Pani Anny Witek-Kondrat.