Aktualności Aktualności

Akcja #sadziMY: Wspólnie Sadzimy Drzewa dla Przyszłości Polskich Lasów!

Drodzy Mieszkańcy,

Mamy ogromną radość przekazać Wam najświeższe informacje o akcji #sadziMY, której celem jest sadzenie drzew dla przyszłości naszych pięknych polskich lasów. W dniach 2-3 października dołączamy do tej wyjątkowej inicjatywy, wspierając ją z pełnym zaangażowaniem!

W tym roku akcja #sadziMY nabiera szczególnego znaczenia, gdyż Polskie Lasów Państwowe obchodzą swój setny jubileusz. Nasze lasy są w doskonałej kondycji, stanowiąc niemal trzecią część naszego kraju. W związku z tym kontynuujemy wysiłki na rzecz zwiększania lesistości Polski, która obecnie wynosi 29,6%. Chcemy, aby nasza ojczyzna była jeszcze bardziej zielona, bardziej przyjazna dla przyrody i dla nas wszystkich.

Akcja #sadziMY odbędzie się 2-3 października, a my przygotowaliśmy dla Was tysiące sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów, włączając w to buki, świerki, modrzewie, klony, oraz czereśnie ptasie. Możecie je odebrać w naszym punkcie na ul. Kleeberga 17 w godzinach 9:00-15:00. Zachęcamy Was także do zabrania swoich opakowań, które pomogą w bezpiecznym przewiezieniu sadzonek do Waszych domów.

Niezależnie od tego, czy macie już swoje drzewa w przydomowym ogrodzie, czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z ogrodnictwem, zapraszamy Was do wzięcia udziału w tej ekologicznej akcji. Każde posadzone drzewo to krok w stronę zielonej przyszłości dla naszego kraju.

Do zobaczenia w dniach 2-3 października, gotowi do sadzenia dla naszych lasów!

Zielone Pozdrowienia,

Zespół Nadleśnictwa Lubartów