Aktualności Aktualności

Ćwiczenia Straży Pożarnej w Nadleśnictwie Lubartów

W dniu 3 listopada 2016 roku na terenie Lasów Kozłowieckich odbyły się ćwiczenia Straży Pożarnej.

"Kierowca pojazdu osobowego zauważa w lesie dym.  Zatrzymuje się, aby sprawdzić skąd się bierze źródło dymu. Stwierdza, że w głębi lasu doszło do pożaru. Nie ma przy sobie telefonu, postanawia więc poinformować pracownika służby leśnej w najbliższej leśniczówce. Włączając się w pośpiechu do ruchu, wymusza pierwszeństwo przejazdu i dochodzi do kolizji  z pojazdem ciężarowym przewożącym w cysternie olej opałowy."   

To scenariusz ćwiczeń zgrywających, które odbyły się 3 listopada na terenie kompleksu leśnego w Leśnictwie Kopanina. W ćwiczeniach praktycznych, oprócz Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, wzięły udział inne służby ratownicze (Pogotowie Ratunkowe, Policja), jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Lubartowskiego oraz pracownicy Służby Leśnej Nadleśnictwa Lubartów.

Celem szkolenia było zapoznanie się strażaków z terenem leśnym, rozpoznanie możliwości dojazdu samochodów gaśniczych i zaopatrzenia wodnego oraz ćwiczenie łączności i synchronizacji działań ratowniczych.

Na podsumowanie Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Lubartowie mł. bryg. Tomasz Podkański oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów Piotr Kiszczak zgodnie podkreślili potrzebę organizacji takich ćwiczeń i wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego lasów