Aktualności Aktualności

Kozioł Sarny uratowany przez Strażników Leśnych z Nadleśnictwa Lubartów

Po sygnale od grzybiarza przemierzającego tereny Nadleśnictwa Lubartów, strażnicy leśni natrafili na kozła sarny zaplątanego w pułapkę kłusowników. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji udało się uratować zwierzę uwięzione w pętli ze stalowej linki.

Lubartowskie lasy są chętnie odwiedzane przez miłośników spędzania czasu na łonie natury. To idealne miejsce dla osób spragnionych odpoczynku, aktywności na świeżym powietrzu, czy też amatorów pozyskiwania płodów runa leśnego.

Jeden z grzybiarzy, który wybrał się na zbiory zauważył przypadkowo kozła zaplątanego we wnyki. Postanowił niezwłocznie poinformować o tym fakcie straż pożarną i policję. Z racji tego, że zwierzę znajdowało się na terenach zarządzanych przez Nadleśnictwo Lubartów, służby mundurowe zawiadomiły o sprawie leśników.

Komendant Straży Leśnej Łukasz Pytka wraz ze strażnikiem Tomaszem Kołosem szybko udali się w podane miejsce, aby sprawdzić, w jakim stanie znajduje się uwięziony kozioł. Leśnikom towarzyszył pan, któremu udało się zauważyć złapanego w pułapkę zwierzaka. Pomoc mężczyzny oraz natychmiastowe działanie strażników pozwoliło na uwolnienie rogacza z opresji.

 

Relację ze zdarzenia przedstawiamy na filmie (wystarczy kliknąć na zdjęcie):

–Dziękujemy za czujność pana, który przemierzał nasze lasy w poszukiwaniu grzybów. Przytomność umysłu, którą się wykazał pozwoliła na szybkie dotarcie do zwierzęcia i uwolnienie z opresji. Prosimy wszystkie osoby, które zauważą w lesie wnyki bądź inne pułapki zastawione przez kłusowników, aby nie próbowały zdejmować ich na własną rękę. W takich sytuacjach należy niezwłocznie powiadomić policję, straż leśną czy staż łowiecką – zaapelował Łukasz Pytka.