Aktualności Aktualności

OGIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 listopada, Nadleśnictwo Lubartów uczciło pamięć wszystkich poległych bohaterów, zapalając znicze na bezimiennych mogiłach i miejscach pamięci.

 

Harcerze z Hufca ZHP Zgierz nawiązując do przedwojennych tradycji każdego roku pobierają ogień z cmentarza legionowego w Polskim Lasku pod Kostiuchnówką i rowerową sztafetą transportują go do Warszawy. W dniu 11 listopada uroczyście składają go na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Po drodze ogień przekazywany jest władzom, szkołom oraz różnym instytucjom i w ten sposób rozprzestrzenia się po całej Polsce.

Nadleśnictwo Lubartów swój płomień dostało od lubelskiego środowiska żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK i Nadleśnictwa Parczew. Ogień Niepodległości został przekazany dalej do okolicznych szkół.  Pracownicy nadleśnictwa w dniu 11 listopada złożyli go na wszystkich miejscach pamięci oraz żołnierskich mogiłach.


    Las skrywa szczątki wielu nieznanych bohaterów, którzy oddali swe życie za to żebyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Warto o nich pamiętać.