Aktualności Aktualności

Pierwsze tak nowoczesne parkingi leśne

16 stycznia 2014 r. w Nadleśnictwie Lubartów miało miejsce uroczyste otwarcie dwóch nowoczesnych parkingów leśnych.

Pierwsze tak nowoczesne parkingi leśne na Lubelszczyźnie!

 

16 stycznia 2014 r. w Nadleśnictwie Lubartów miało miejsce uroczyste otwarcie dwóch nowoczesnych parkingów leśnych powstałych w ramach programu PGL LP „Aktywne Udostępnianie Lasu". To pierwsza tego typu inwestycja na Lubelszczyźnie.

„Celem budowy było zapewnienie społeczeństwu możliwości wypoczynku, rekreacji, uprawiania turystyki, poprawienia warunków edukacji leśnej – wyliczał Piotr Kiszczak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów- „Parking „Kopanina" zapewnia miejsca postojowe dla samochodów osobowych i autokarów. Jest to początek szlaków rowerowych i pieszych na terenie Lasów Kozłowieckich oraz ścieżki dydaktycznej (…). Parking Stary Tartak położony w sercu Lasu Kozłowieckich umożliwia wypoczynek i rekreację podczas leśnych wędrówek."

W związku z funkcjonowaniem parkingów nawiązano współpracę z Komendą Powiatową Policji w Lubartowie oraz Miejskim Klubem Turystyki Rowerowej „Relaks" z Lubartowa.

W 2013 roku udało nam się również przebudować sieć dróg leśnych, w tym drogę łączącą Kopaninę i Stary Tartak. Nowa nawierzchnia asfaltowa zapewnia komfort przemieszczania się również na rowerze czy rolkach. Zarówno remont dróg jak i oba parkingi sfinansowano z Funduszu Leśnego.

W ramach bezpieczeństwa oba parkingi zostaną objęte całodobowym monitoringiem.

Zapraszamy do zwiedzania!

 

Relacja z uroczystości:

lubartow24, lubarotwiak, panorama lubelska