Aktualności Aktualności

Podsumowanie IV edycji biegu "Biegam Bo Lubię Lasy"

W niedzielę 8 października na trasie biegowej Kopanina odbyła się IV EDYCJA BIEGU O PUCHAR DYREKTORA RDLP W LUBLINIE na dystansie 10 km pod hasłem „BIEGAM BO LUBIĘ LASY”.

Niska temperatura i padający deszcz nie wystraszyły miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Grupa biegaczy pojawiła się już przed oficjalnym otwarciem biura zawodów. Ostatecznie na mecie biegu głównego stawiło się 218 osób, chociaż warto zaznaczyć, że komplet 300 uczestników zapisał się na ponad dwa tygodnie przed startem.

Imprezę o 11.30 rozpoczął bieg dla dzieci zorganizowany pod hasłem „Dzieci Biegają Bo Lubią Lasy”. Najmłodsi biegacze startowali w dwóch kategoriach: przedszkolaki i uczniowie I klas szkół podstawowych na dystansie 200 m oraz na uczniowie II i III klas podstawowych na dystansie 300 m. Trójka najszybszych chłopców i dziewczynek w dwóch kategoriach wiekowych została nagrodzona torbami z logo BBL pełnymi ciekawych gadżetów. Hitem wśród  upominków okazały się pluszowe dziki. Dorośli tylko zazdrośnie spoglądali na urocze pluszaki, sami musieli zadowolić się własnym pakietem startowym. W tym roku składała się na niego niebieska koszulka, batonik, woda oraz napój izotoniczny rozdawany przez pracowników nadleśnictwa po ukończeniu biegu.

Bieg o godzinie 13.00 uroczyście otworzyli: Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów Pan Piotr Kiszczak oraz Naczelnik Wydziału do spraw Komunikacji Społecznej i Edukacji Przyrodniczo-Leśnej RDLP w Lublinie Pani Aneta Sławińska. Pani Naczelnik w imieniu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Pana Jerzego Sądla odczytała list skierowany do biegaczy.

Po części oficjalnej atmosferę pobudziła brawurowo przeprowadzona rozgrzewka przez trenerki pod przewodnictwem Anny Knefel. Punktualnie o 13.30 dwustu osiemnastu śmiałków rozpoczęło wyścig. Zwycięzcy przebiegnięcie dystansu 10 km zajęło 38 minut i 25 sekund. O godzinie 14.00 wystartowali uczestnicy marszu rekreacyjnego. Na mecie pracownicy nadleśnictwa wręczali wszystkim pamiątkowe, drewniane medale. Po ukończeniu biegu przez wszystkich zawodników rozpoczęła się dekoracja zwycięzców. Triumfatorom wstępującym na podium towarzyszyły fanfary grane przez sygnalistów myśliwskich. Na koniec wszyscy goście mogli posilić się przy ognisku. Po takim wysiłku gulasz smakował wszystkim wyśmienicie.

W trakcie trwania biegów dla odwiedzających przygotowane było wiele atrakcji. W namiocie edukacyjno-promocyjnym można było posłuchać odgłosów lasu i ptaków. Na najmłodszych czekały leśne zagadki z nagrodami. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prawdziwy leśniczy i spróbować numeratorem ocechować drewno. Odcięty krążek z płytką stanowił interesującą pamiątkę. Dużą atrakcję stanowił quad przywieziony przez strażaków z KP PSP w Lubartowie. Chętnie fotografowali się z nim nie tylko najmłodsi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy do:

- Strażaków KP PSP w Lubartowie za pomoc w zabezpieczaniu imprezy i podstawienie specjalnego kontenera sanitarnego,

- Anny Knefel  z ekipą trenerek za profesjonalną rozgrzewkę,

- Grupy Turystycznie Sportowo Rowerowo TSR oraz Młodzieżowej Straży Leśnej z Zespołu Szkół w Niemcach za pomoc w zabezpieczaniu trasy.

 

Zachęcamy do zaglądania na profil Nadleśnictwa Lubartów na Facebook’u. W albumie IV Bieg "Biegam Bo Lubię Lasy" -  08.10.2017r. zamieszczona będzie pełna fotorelacja z imprezy.

Podsumowanie:

 

Klasyfikacja generalna kobiet:

1) Violette Dessauer - 44:24

2) Aneta Ściuba - 45:28,

3) Katarzyna Iwaniuk-Mroczek - 46:03;

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1) Marcin Porada- 38:25,

   2) Adam Mitura – 40:00,

       3) Andrzej Orłowski- 40:42;

 

Najszybszy mieszkaniec Powiatu Lubartowskiego: Andrzej Orłowski- 40:42;

Kategoria Służb Mundurowych: Adam Mitura – 40:00;

Najstarszy uczestnik/uczestniczka biegu: Jerzy Hiller – 01:02:51;

Biegi dzieci:

Kategoria A (200 m) dziewczynki:

1) Gabriela Jóźwik,

2) Nikola Stachura,

  3) Julia Różniewska;

Kategoria A (200 m) chłopcy:

1) Antoni Jóźwiak,

   2) Dominik Anysuk,

 3) Nikodem Najda;

 

Kategoria B (300 m) dziewczynki:

1) Maja Lipska,

2) Iza Kowalik,

     3) Antonina Sende;

Kategoria B (300 m) chłopcy:

1) Marcin Cąkała,

     2) Piotr Czerniawski,

       3) Antoni Domownik;

Impreza w liczbach:

Ogólna Liczba uczestników: około 650 osób, w tym 218 biegaczy, 10 uczestników marszu, 57 biegających dzieci, blisko 100 pracowników obsługi i ponad 250 osób towarzyszących.

Stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Lubartów odwiedziło ponad 500 osób. W czasie trwania imprezy w okolicach parkingu leśnego Kopanina zaparkowało ponad 200 samochodów.

Wyniki biegu można sprawdzić klikając TUTAJ.