Aktualności Aktualności

Przyjdź i posadź z nami swoje drzewo!

Nadleśnictwo Lubartów wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie po raz szósty organizuje akcję ,,POSADŹ SWOJE DRZEWO”.

Podczas sobotniego przedpołudnia wszyscy uczestnicy akcji będą mogli własnoręcznie posadzić sadzonkę drzewa. Sadzenie będzie odbywać się pod czujnym okiem pracowników naszego nadleśnictwa, którzy chętnie będą służyć pomocą, udzielać fachowych porad i ciekawie opowiadać na temat swojej pracy. Po wspólnym sadzeniu drzew, będzie można zwiedzić i dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania szkółki leśnej „Stróżek". Na sam koniec imprezy, dla wszystkich uczestników akcji zaplanowany jest ciepły posiłek oraz wspólna biesiada przy ognisku. W namiocie edukacyjnym będzie można posłuchać odgłosów lasu, przetestować swoją przyrodniczą wiedzę biorąc udział w leśnym kole fortuny, a na najmłodszych za prawidłowe odpowiedzi będą czekały drobne upominki.

GDZIE I KIEDY? Akcja dla rodzin z dziećmi i gości indywidualnych rozpocznie się 6 kwietnia około godz. 10.00 na parkingu leśnym Stary Tartak (zobacz tutaj) i potrwa do około godz. 14.00. Tego dnia będzie zniesiony zakaz wjazdu do lasu i na parking leśny będzie można dojechać samochodem.

UDZIAŁ W IMPREZIE JEST W PEŁNI BEZPŁATNY! Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem akcji(w załączeniu). 
Zachęcamy również do odwiedzin naszego fanpage'u na facebook'u gdzie umieszczać będziemy aktualne informacje o akcji.