Aktualności Aktualności

Ruszyły zapisy na VII Bieg Biegam Bo Lubię Lasy w Nadleśnictwie Lubartów

Pobiegnij z nami 9 października!

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w lesie do wzięcia udziału w kolejnej edycji biegu z cyklu „Biegam Bo lubię lasy”. Już 9 października 2022 r. rozpocznie się, 7 edycja tego popularnego biegu po lesie organizowanego przez Nadleśnictwo Lubartów na trasie biegowej „Kopanina”. Kto biegał po lasach ten wie jakie to przyjemne, kto nie próbował - będzie miał wspaniałą okazję zmierzyć się z naturą w jesiennych warunkach atmosferycznych.

Tegoroczna edycja obejmuje bieg główny na dystansie 10 km, który poprzedzony będzie rozgrzewką poprowadzoną przez trenerów akcji oraz towarzyszący biegowi marsz rekreacyjny nordic walking "Chodzę Bo Lubię Lasy" na dystansie 5 km. Dla najmłodszych przygotowaliśmy biegi pod hasłem "SportGeneracja - Dzieci Biegają Bo Lubią Lasy" na dwóch dystansach: na 200 m dla przedszkolaków i uczniów I klas szkoły podstawowej, 300 m dla uczniów II i III klas szkół podstawowych.

Po biegu najmłodszych zawodników, leśnicy zapraszają na wspólną leśną edukację, a wszystkich uczestników na leśny poczęstunek. Start oraz meta na parkingu leśnym „Kopanina”, to zaledwie 15 kilometrów od centrum Lublina. Zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Program imprezy:

 • ­ Rejestracja zawodników (w przypadku wolnych miejsc po zakończonym zapisie elektronicznym) i odbiór starterów – od godz. 1000 do 1230 – w dniu zawodów
 • Bieg ,,SportGeneracja - Dzieci biegają, bo lubią Lasy" (200 m) – ok. godz. 1130
 • Rozgrzewka przed biegiem głównym – ok. godz. 1240
 • Start biegu głównego ,,Biegam, bo lubię Lasy" (10 km) – 1300
 • Start marszu rekreacyjnego nordic walking „Chodzę bo lubię Lasy" (5 km) -1330
 • Podsumowanie imprezy
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
  • Ciepły poczęstunek dla uczestników biegu oraz wspólna biesiada przy ognisku.
 • W czasie trwania imprezy odbędzie się piknik ekologiczny z  rozstawionym namiotem promocyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa Lubartów.

Impreza organizowana jest w ramach udostępniania lasów społeczeństwu, dlatego uczestnicy biegów są zwolnieni z opłaty startowej. Po każdym biegu uczestnicy otrzymają medal.

ZAPISY ELEKTRONICZNE:

Zapisów elektronicznych na bieg główny i marsz rekreacyjny nordic walking można dokonywać od 26 września (poniedziałek) do 6 października (czwartek), do godz 24.00:

1. Bieg Główny 10 km - https://www.e-gepard.eu/pl/show-race/2454

2. Marsz rekreacyjny - Nordic Walking 5 km - https://www.e-gepard.eu/show-race/2455

Po więcej szczegółów odsyłamy do regulaminu (do pobrania w załącznikach).

Wszystkie informacje będziemy zamieszczać na bieżąco na naszym profilu na facebook'u:

https://www.facebook.com/NadlesnictwoLubartow/

 

TRASA BIEGOWA