Asset Publisher Asset Publisher

#sprzątaMy Polskie Lasy z Prezydentem

20 października na parkingu leśnym "Kopanina"

    Chętnie spędzamy wolny czas w lesie zwłaszcza gdy jesienią pojawiają się w nim grzyby. Często oprócz pięknych widoków przyrody i satysfakcji z odnalezienia grzybów ogarnia nas złość, gdy na swojej drodze napotykamy śmieci.

    Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Jeszcze większy kłopot śmieci stanowią dla właścicieli lasów prywatnych. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.

    Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszym otoczeniu! W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY, w naszym nadleśnictwie na wszystkich chętnych będziemy czekać na parkingu leśnym „Kopanina”. Poniżej znajduje się mapka z dokładną lokalizacją. Na chętnych do pomocy będziemy czekać  od godz. 11:00 do 14:00. Na wszystkich ochotników  będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

    Zapisy oraz więcej informacji u Pana Michała Karpińskiego Tel. 537 917 699. Zainteresowanych prosimy o kontakt do 19 września. Serdecznie zapraszmy do wzięcia udziału.