Asset Publisher Asset Publisher

Ciekawy projekt "Z lasów"

Spotkania w przedszkolach, konkursy, wystawy i inne atrakcje!

Nadleśnictwo Lubartów z radością wzięło udział w pierwszym etapie projektu edukacyjno-promocyjnego „Z lasów", realizowanego przez RDLP w Lublinie we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 w Lublinie. W pierwszym etapie uczestniczyli edukatorzy z pięciu nadleśnictw, w tym naszego.

W 2014 r. przypada 90-lecie Lasów Państwowych w Polsce oraz 70. rocznica utworzenia Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Mieliśmy przyjemność odwiedzić małych przyjaciół lasu w przedszkolach nr 18 i 26 w Lublinie. Podczas spotkania dzieci z zainteresowaniem słuchały porad pani leśnik nt. dokarmiania zwierzyny w lesie i obejrzały krótki film o Nadleśnictwie Lubartów i pracy leśniczego. Na koniec spotkania wszyscy wzięli udział w zabawie "Opowieść o zajączku, tajemniczym gościu i szumiącym lesie". Każdy z uczestników otrzymał na pamiątkę drobny upominek, a przedszkola audiobook "O czym szumi las". Dzieci odwdzięczyły się własnoręcznie ozdobionym kalendarzem i piękną piosenką o lesie. 

Zachęcamy do odwiedzin strony MDK nr 2 w Lublinie, gdzie nie wychodząc z domu można zerknąć na piękne prace i fotogalerię z organizowanych przedsięwzięć.

W ramach projektu oprócz spotkań w placówkach edukacyjnych w Galerii „Po 111 schodach" zorganizowano szereg wystaw, w tym  "STOP zaśmiecaniu lasów", "Lubelskie Lasy" oraz "Z wydawnictw leśnych". Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym pt. "Las i jego mieszkańcy" (zobacz wystawę pokonkursową).

Relację z uroczystego podsumowania pierwszego etapu można obejrzeć na stronie RDLP w Lublinie.

Zachęcamy do przejrzenia fotogalerii z naszej wizyty w przedszkolach nr 18 i 26 oraz MDK nr 2 w Lublinie.