Asset Publisher Asset Publisher

Łączą nas Drzewa

W dniu 5 maja 2022 r. na terenie Nadleśnictwa Lubartów odbyła się akcja "Łączą nas Drzewa", która została zainaugurowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów. Przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządów, spotkali się by wspólnie zasadzić las.

Podczas akcji uczestnicy posadzili nowe pokolenie lasu (składające się z dębów bezszypułkowych) a także zapoznali się z gospodarką leśną oraz ochroną przyrody, jaką  prowadzi się w Lasach Państwowych. Pomysłodawcą akcji było Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które realizuje projekt przy współpracy z Lasami Państwowymi. Główną ideą akcji jest fakt, że drzewa stanowią jeden z kluczowych elementów zielonej infrastruktury, zaspokajającej liczne potrzeby społeczne.

W akcji „Łączą na Drzewa” na terenie Nadleśnictwa Lubartów, wzięli udział przedstawiciele Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Lubartowie, Gminy Lubartów i Gminy Miasto Lubartów. W sadzeniu udział wzięli również posłowie: Sylwester Tułajew i Jan Kanthak.