Asset Publisher Asset Publisher

Pobiegli, bo lubią lasy

Zapraszamy do przeczytania relacji z jubileuszowej, piątej edycji biegu „Biegam Bo Lubię Lasy”

W niedzielę 21 października, na trasie biegowej Kopanina odbyła się V edycja biegu o puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów w Lublinie, zorganizowanego pod hasłem „BIEGAM, BO LUBIĘ LASY".

Poza biegiem głównym na dystansie 10 km, imprezie towarzyszył marsz rekreacyjny „Chodzę Bo Lubię Lasy" na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci na dystansach 200 i 300 m pod hasłem „Sport Generacja – Dzieci Biegają Bo Lubią Lasy". Po raz pierwszy w imprezie aktywnie uczestniczyli seniorzy, którzy symbolicznie przebiegli dystans około 300 metrów.

Wbrew wcześniejszym prognozom pogody uczestników imprezy przywitały promienie jesiennego słońca. Pogoda była wprost wymarzona do biegania. Odbiór pakietów startowych rozpoczął się o godzinie 10.00 w biurze zawodów znajdującym się na parkingu leśnym „Kopanina". O godzinie 11.30 jako pierwsze wystartowały dzieci. Najmłodsi biegacze startowali w dwóch kategoriach: przedszkolaki i uczniowie I klas szkół podstawowych na dystansie 200 m oraz uczniowie II i III klas podstawowych na dystansie 300 m. Trójka najszybszych chłopców i dziewczynek w dwóch kategoriach wiekowych została nagrodzona plecaczkami z logo BBL pełnymi ciekawych gadżetów.

Imprezę uroczyście otworzyli: Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów Pan Piotr Kiszczak oraz Naczelnik Wydziału Promocji i Edukacji Przyrodniczo-Leśnej RDLP w Lublinie Pani Aneta Sławińska. Pani Naczelnik w imieniu Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Pana Jerzego Sądla odczytała list skierowany do biegaczy. O godz. 12.45 odbyła się rozgrzewka przeprowadzona prze grupę trenerek fitness pod przewodnictwem Pani Anny Knefel. Bieg główny wystartował punktualnie o godzinie 13.00. Zwycięzcy przebiegnięcie dystansu 10 km zajęło 35 minut i 33 sekundy. Na zawodników na mecie czekali pracownicy Nadleśnictwa Lubartów wręczający pamiątkowe medale. Gdy wszyscy zawodnicy dobiegli na metę rozpoczęła się dekoracja zwycięzców. Triumfatorom wstępującym na podium towarzyszyły fanfary grane przez sygnalistów myśliwskich. Impreza zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku. Wszyscy goście mogli posilić się pożywnym gulaszem.

W trakcie trwania biegów na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Nadleśnictwo Lubartów wystawiło namiot edukacyjno-promocyjny, gdzie można było posłuchać odgłosów lasu i ptaków. Na najmłodszych czekały leśne zagadki z nagrodami. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak w telewizyjnym teleturnieju i zakręcić leśnym kołem fortuny. Wszyscy uczestnicy gier i zabaw otrzymywali drobne upominki.

Dużą atrakcję stanowił quad przywieziony przez strażaków z KP PSP w Lubartowie, na którym chętnie fotografowali się najmłodsi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów i serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie.

 

Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy kierujemy do:

Strażaków z KP PSP w Lubartowie za pomoc w zabezpieczaniu imprezy i za podstawienie specjalnego kontenera sanitarnego,

Anny Knefel  z ekipą trenerek za brawurową rozgrzewkę.

 

Impreza w liczbach:

Ogólna Liczba uczestników: około 850 osób, w tym 196 biegaczy, 35 uczestników marszu, 85 biegających dzieci, 75 seniorów, blisko 50 pracowników obsługi i ponad 400 osób towarzyszących.

Najstarszy uczestnik biegu miał 71 lat, najmłodszy uczestnik niewiele ponad 1 rok.

Stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Lubartów odwiedziło ponad 600 osób.

W czasie trwania imprezy w okolicach parkingu leśnego Kopanina zaparkowało ponad 200 samochodów.

 

Oficjalne wyniki biegu można sprawdzić na stronie inessport.pl (kliknij tutaj).

Zachęcamy do obejrzenia galerii z biegu na naszym facebookowym fanpejdżu(kliknij tutaj).