Asset Publisher Asset Publisher

Posadziliśmy wspólnie las

W dniach 31 marca i 1 kwietnia br., odbyła się w Nadleśnictwie Lubartów kolejna edycja akcji "Posadź Swoje Drzewo". W tym roku w imprezie wzięło udział rekordowe, jak na poprzednie lata, około 700 osób.

Głównym celem akcji było sadzenie lasu, a uczestnicy mieli okazję zasadzić wiele sadzonek drzew. Ponadto, organizowany był również spacer po szkółce leśnej, gdzie uczestnicy mogli poznać cały proces od nasiona do drzewka.

Po wszystkich atrakcjach, uczestnicy wrócili do "Starego Tartaku", gdzie czekał na nich gorący poczęstunek. W namiocie edukacyjnym można było wygrać nagrody w konkursach przyrodniczo-leśnych.

Akcja "Posadź Swoje Drzewo" to nie tylko sadzenie drzew, ale również doskonała okazja do integracji z naturą i pozyskania wiedzy na temat lasów oraz prowadzonej przez Nadleśnictwo gospodarki leśnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, a szczególnie tym, którzy włożyli wiele wysiłku w zasadzenie drzew i w ten sposób pomogli w ochronie lasów. Cieszymy się, że tak wiele osób dołączyło do naszej akcji i zapraszamy za rok.