Asset Publisher Asset Publisher

Ruszają zapisy na V Bieg Biegam Bo Lubię Lasy

Pobiegnij z nami 21 października!

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w lesie do wzięcia udziału w biegu o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie pod hasłem „Biegam Bo Lubię Lasy". To już jubileuszowa, piąta edycja biegu organizowanego przez Nadleśnictwo Lubartów na trasie biegowej „Kopanina". Tegoroczna edycja obejmuje bieg główny na dystansie 10 km oraz towarzyszący biegowi marsz rekreacyjny nordic walking "Chodzę Bo Lubię Lasy" na dystansie 5 km. Dla najmłodszych przygotowaliśmy biegi pod hasłem "SportGeneracja - Dzieci Biegają Bo Lubią Lasy" na dwóch dystansach: na 200 m dla przedszkolaków i uczniów I klas szkoły podstawowej, 300 m dla uczniów II i III klas szkół podstawowych. Każdemu uczestnikowi zapewnimy pamiątkową koszulkę, batonik i wodę na starcie, oraz napój izotoniczny i ciepły posiłek po zakończeniu biegu. W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 300 biegaczy z całej Polski. Liczymy, że w tym przybędziecie równie licznie. Do zobaczenia na trasie!

            PROGRAM IMPREZY:

  • Rejestracja zawodników (w przypadku wolnych miejsc po zakończonym zapisie elektronicznym) i odbiór starterów – od ok. godz. 1000 do 1215 – w dniu zawodów
  • Bieg ,,SportGeneracja - Dzieci biegają, bo lubią Lasy" (200 m) – ok. godz. 1130
  • Rozgrzewka przed biegiem głównym – ok. godz. 1240
  • Start biegu głównego ,,Biegam, bo lubię Lasy" (10 km) – 1300
  • Start marszu rekreacyjnego nordic walking „Chodzę bo lubię Lasy" (5 km) - 1330
  • Podsumowanie imprezy
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
  • Ciepły poczęstunek dla uczestników biegu oraz wspólna biesiada przy ognisku.
  • W czasie trwania imprezy odbędzie się piknik ekologiczny z  rozstawionym namiotem promocyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa Lubartów.

ZAPISY ELEKTRONICZNE:

Zapisów elektronicznych na bieg główny i marsz rekreacyjny nordic walking można dokonywać od 8 września (sobota) od godz. 20.00 do 18 października (czwartek), do godz 23.59. Żeby zapisać się na bieg kliknij tutaj: 

 

Po więcej szczegółów odsyłamy do regulaminu (do pobrania w załącznikach).

Wszystkie informacje będziemy zamieszczać na bieżąco na naszym profilu na facebook'u (Kliknij tutaj).