Asset Publisher Asset Publisher

Udana submisja "Lubelska jesień 2014"

Cena za m3 najdroższego losu wyniosła 4 847 zł! Zobacz jaki sortyment cieszył się największą popularnością.

W dniach 18-19 listopada 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie V Submisji Drewna Cennego „Lubelska Jesień 2014", która odbyła się na terenie Nadleśnictwa Krasnystaw.

Warto wiedzieć: Sprzedaż ofertowa na zasadach submisji umożliwia swobodne i dokładne obejrzenie surowca drzewnego, zastanowienie się nad wyborem konkretnych sztuk (losów) i określenie własnej oferty (ceny). W jednym miejscu zgromadzony jest najcenniejszy surowiec z danego terenu, co ułatwia klientom zakup. Submisja drewna daje również możliwość rzetelnej oceny drewna przez wybitnych specjalistów kupujących najlepszy surowiec drzewny w całej Europie.

W tym roku na 21 firm, które złożyło swoje oferty, 18 klientów zakontraktowało masę 840,26 m3 drewna. Potwierdzeniem wysokiej jakości przygotowanego drewna było osiągnięcie średniej ceny sprzedaży na poziomie 1 753,02 zł/m3. Największe zainteresowanie wzbudził surowiec dębowy - rekordowa cena wyniosła 4 847 zł/m3 (wartość netto za cały los - 12 311 zł). Część losów tego samego surowca zostało przygotowane przez Nadleśnictwo Lubartów i osiągnęły cenę ponad dwóch tysięcy złotych za metr sześcienny.

Więcej informacji  - relacja Nadleśnictwa Krasnystaw.