Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikaty

Zasady gospodarki leśnej prowadzonej na terenie RDLP w Lublinie są zgodne z zasadami i kryteriami PEFC i FSC® (FSC-C140114).

RDLP w Lublinie posiada dwa najważniejsze certyfikaty przyznawane gospodarce leśnej: FSC oraz PEFC.

CERTYFIKAT PEFC

RDLP w Lublinie posiada certyfikat PEFC  (Programme for the Endorsement of Forest Certification) od 2012 roku.  Aktualnie posiadany certyfikat jest ważny do 9 stycznia 2025 roku. 

CERTYFIKAT FSC

RDLP w Lublinie posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council) Dobrej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu od 9 stycznia 2003 roku. Aktualnie posiadany certyfikat FSC jest ważny do 22 stycznia 2024 r. W celu zachowania ważności certyfikatu w losowo wybranych nadleśnictwach corocznie przeprowadzane są audyty nadzoru (sprawdzające).

W celu zachowania ważności certyfikatów w losowo wybranych nadleśnictwach corocznie przeprowadzane są audyty nadzoru (sprawdzające). Uzyskane certyfikaty potwierdzają, że gospodarka leśna w lasach Lubelszczyzny prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami z jednoczesnym przestrzeganiem zasad: zrównoważonego rozwoju, zachowania trwałości lasów i ochrony przyrody.

Poczytaj więcej na temat certyfikacji lasów(kliknij tutaj).