Asset Publisher Asset Publisher

Pobiegnij razem z nami!

Już 28.09 w niedzielę wielkie otwarcie trasy biegowej Kopanina, zapraszamy do udziału!

Zgodnie z zapowiedzią, w kompleksie Lasów Kozłowieckich Nadleśnictwa Lubartów utworzyliśmy ścieżkę biegową "Kopanina". Trasa powstała w ramach projektu realizowanego przez Lasy Państwowe we współpracy z Ministrem Środowiska. Nasza ścieżka jest jedną z 25 tras wytyczonych na terenie całego kraju i jedyną tego typu na Lubelszczyźnie. Hasło "Wolność jest w naturze" ma na celu upamiętnienie 25. rocznicy odzyskania wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku. Zadaniem akcji jest propagowanie aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Wystarczy przekroczyć bramy lasu,  aby poczuć i zobaczyć jak wiele korzyści daje taki właśnie wypoczynek!

Trasa idealnie nadaje się do spacerów, joggingu, jazdy na biegówkach i nordic walkingu!

Planując przebieg trasy chcieliśmy urozmaicić amatorom aktywnego spędzania czasu wypoczynek na łonie natury o miejsca warte odwiedzenia, takie jak rezerwat Kozie Góry czy ścieżka dydaktyczna „Kopanina". Wszystkie odcinki prowadzą przez urokliwy kompleks Lasów Kozłowieckich. Pętla ma swój początek i koniec przy nowoczesnym Parkingu Leśnym "Kopanina". Więcej na temat przebiegu trasy i parkingu - tutaj.

W ramach otwarcia zaplanowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, a przede wszystkim wspólny bieg na 8,8km! Nie zapomnieliśmy o najmłodszych - zapraszamy do zgłoszeń na dystans "Dzieci - Wolność jest w Naturze" długości 200 m. Ze szczegółami biegu mogą zapoznać się Państwo w regulaminie (materiały do pobrania).

 

KAŻDY Z UCZESTNIKÓW BIEGU OTRZYMA KOSZULKĘ, PAMIĄTKOWY MEDAL, A ZWYCIĘZCY - ATRAKCYJNE NAGRODY RZECZOWE!

 

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą od 6 września (sobota), od godziny 20:00 do 25 września (czwartek), do godziny 23:59 - DOTYCZY BIEGU GŁÓWNEGO.

Rejestracja do biegu "Dzieci-Wolność jest w Naturze" - w dniu imprezy w biurze zawodów na Parkingu Leśnym "Kopanina" (patrz Regulamin).

 

 

 

HARMONOGRAM IMPREZY:

 

Oficjalne rozpoczęcie - godz. 11:00

Bieg "Dzieci- Wolność jest w Naturze" (200 m) - godz. 11:15

Rozgrzewka - bieg główny - godz. 12:00

Start biegu głównego o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie (8,8 km) - 12:45.

 

 

Dołącz do nas, poleć znajomym!

 

 

Podgląd przebiegu trasy biegowej oraz lokalizacja Parkingu Leśnego "Kopanina:

 

 


Pokaż Parking leśny "Kopanina" na większej mapie

Zdjęcia ze znakowania trasy - biegnąc mijamy tabliczki kierunkowe oraz tabliczki z kilometrażem: