Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Oferta edukacyjna

Naszą działalność edukacyjną prowadzimy w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa dla różnych grup wiekowych, zajęcia są bezpłatne.

Edukacja leśna jest jednym z priorytetów Lasów Państwowych. Nadleśnictwo Lubartów prowadzi na swoim terenie zajęcia edukacyjne związane z lasem i gospodarką leśną w oparciu o istniejące  obiekty edukacyjne dla różnych grup wiekowych.

 Jeżeli zgłosiłeś/łaś się do konkursu przyrodniczego, piszesz pracę na temat związany z lasem, pracą leśnika lub zagadnieniami ogólno-przyrodniczymi- zadzwoń lub napisz - podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

    Lekcje odbywają się przy siedzibie Nadleśnictwa w tzw. "Leśnej Klasie", z wykorzystaniem naszej sali muzealnej, jak również na ścieżkach dydaktycznych "Kopanina" oraz "Brzeziny" i w samych placówkach szkolnych. Dysponujemy szeregiem pomocy naukowych, takich jak tablice, filmy przyrodnicze, nagrania odgłosów zwierząt, prezentacje multimedialne i inne. Tematy spotkań staramy się dostosować do wieku uczestników i okoliczności. Dysponujemy własnymi scenariuszami zajęć, jesteśmy również otwarci na sugestie i pomysły.

     Relacje z części wydarzeń wraz z fotogalerią zamieszczamy w naszych aktualnościach. Staramy się włączać w inicjatywy lokalne związane z działalnością szkół i szeroko współpracować pod kątem przygotowania uczniów do konkursów przyrodniczych.

 

Szkoły zainteresowane zajęciami edukacyjnymi prosimy o kontakt z biurem Nadleśnictwa na dwa tygodnie przed planowanym przyjazdem - kontakt przez sekretariat .

Przed wysłaniem zgłoszenia warto sprawdzić:  dostępność terminu oraz czy Twoja placówka znajduje się w zasięgu Nadleśnictwa Lubartów - mapa. Sąsiadujemy z nadleśnictwami: Świdnik, Parczew, Radzyń Podlaski oraz Puławy.

 

Zgłoszenie następuje poprzez dostarczenie kompletu dokumentów: formularza i oświadczenia dot. rozpowszechniania wizerunku (w plikach do pobrania).

Przed wypełnieniem formularza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem zajęć edukacyjnych Nadleśnictwa Lubartów.